Telefonun Dinlendiği Nasıl Anlaşılır ?

Günümüzde teknolojinin ilerleme göstermesi bireylere tabi ki büyük ölçüde kolaylık sağlamıştır ama bu teknolojinin farklı noktalarda kişilere kısıtlanma getirmesi de bir nevi tereddüde neden olduğunu söylenebilir. Şöyle ki, bildiğiniz gibi bugün yüksek kapasiteli kullanım olanağı sunan akıllı cep telefonları insanlara telefon üzerinden iş ve sosyal amaçlı tüm işlemlerini gerçekleştirme imkanı vermektedir.

Casus Telefon Dinleme
Casus Telefon Dinleme

Ancak bu cihazlara yönelik tasarlanan Telefon Dinleme Programı bir kişinin hedef belirlediği diğer bir kişinin gizlediği gerçekleri açığa çıkartma konusunda etkili bir silah olmasından ötürü de normal olarak yakın çevresinin arkasından iş çevirenler için problem teşkil ettiği bir gerçektir. İşte bu aşamada ortaya çıkan Telefonun Dinlendiği Nasıl Anlaşılır? Sorusu için uzman bir yazılım firmasının ürünlerinin kullanıldığı vakit telefonun dinlenip dinlenmediğini anlamak mümkün değildir diyebiliriz. Çünkü profesyonel bir kuruluş yazılım programlarını en ince detaya varana dek titizlikle tasarlamakta ve bununla birlikte %100 gizli çalışacak kapasitede üretmektedir. Dolayısıyla telefonun ilgili kurumlar tarafından incelenmesini talep etseniz dahi iyi bir Casus Yazılım kendini asla ele vermeyecektir. Ancak piyasada bulunan çeşitli firma adı altındaki sahte yazılımlar söz konusu olduğunda durum tabi ki biraz daha farklı olmaktadır. Bu tür kopya bir yazılımla takip ediliyorsanız, bunu anlamak için bazı detaylara önem vermeniz yani telefonunuzda beliren birkaç değişikliğin üstüne gitmeniz yeterli olacaktır.

Telefonun Dinlendiği Nasıl Anlaşılır ?
Telefonun Dinlendiği Nasıl Anlaşılır ?

Telefonun Dinleme

Örneğin; telefonunuzu 2-3 saat kadar hiç elinize almadınız ama elinize aldığınızda da telefonun ısınmış olduğunu fark ettiyseniz, bu telefonun uzaktan kontrol edildiğinin ve dinlendiğinin işareti olabilir. Bununla birlikte telefonla kullanıcı işlem yapmadığı halde kendi kendine ışığının yanıp sönmesi de yine Telefon Dinleme Nasıl Anlaşılır? Merakınıza bir cevap olabilir. Casus yazılım programları hedef telefondan takipçi paneline sürekli SMS yolu ile bildirimde bulunur. Bu nedenle hedef kişinin yani dinlendiğine dair şüpheleri olan bir kişinin fatura dokümanı alması, dokümanda sürekli bir numaraya SMS gönderilmiş olmasıyla da yazılım kendini ele verir. Ancak bu durum sadece sahte yazılımlar için geçerlidir. Profesyonel bir yazılım kullanıldığında dokümanda kesinlikle bu tip ayrıntılar yer almayacaktır. Ayrıca hedef kişi sesli görüşme esnasında karşı tarafın sesini derin alıyor ise veya görüşme esnasında araya sesler karışıyor gibi ses kalitesinde düşüş görülüyorsa da yine kişinin dinlendiğinin habercisi olabilir. Tabi ki, bu belirtmiş olduğumuz detaylar yapılan analizler sonucunsa kopya içerikli Casus Yazılım programlarının belirtisi olduğu gibi bir yandan da telefonun bozulduğunun bir göstergesi olabilir. Bu tip yazılımlarda kesin bir kanıya varmak oldukça güçtür. Eğer takipçi profesyonel olmayan bir yazılım kullanıyorsa bunu anlamak en kötü ihtimalle telefonun incelenmesi sonucunda ortaya çıkmaktadır. Fakat iyi bir yazılımın kullanımı tercih edilmişse, bu noktada Telefonun Dinlendiği Nasıl Anlaşılır? Merakına karşın anlamanın bir yolu olmadığı söylenebilir.

Telefon Dinleme Programı
Telefon Dinleme Programı

Çünkü kaliteli bir Telefon Dinleme Programı 200’den fazla özellik barındırmakta olup, telefonun veri tabanında çalışmasını sürdürerek kesinlikle kendini belli etmeyecek özelliklerle hazırlanmaktadır. Hedef belirlenen kişinin facebook, whatsapp, line ve skype gibi tüm sosyal paylaşım sitelerinin şifrelerine varana dek erişim sağlamakta olup, aynı zamanda sesli görüşmeleri canlı dinleme olanağı tanımaktadır. Bunun yanı sıra ortam dinleme, yer tespiti, kamera kontrolü, SMS ile mail takibi gibi hedef kişinin telefon ile yaptığı bütün aktivitelere ulaşım sağlamaktadır. Ayrıca telefon hedef kişinin yanında olduğu sürece kimlerle nerede ve ne yaptığını öğrenmek de bu özellikler sayesinde oldukça basite indirgenmiştir. Dolayısıyla böylesine yüksek bir teknoloji barındıran Casus Yazılım kullanılırsa, hedef kişi bunu anlayamaz ve çevresine karşı sergilediği yanlış tutum kolaylıkla ortaya çıkar. Bugün genelde eş ile çocuk takibinde kullanımı tercih edilen yazılım, özellikle çocukların kontrol altında tutulması için aslında ideal bir çözüm yoludur. Yalnız bu yazılım sadece android ile ios tabanlı cihazlara uyumlu olmakla birlikte aktif kullanılan internet bağlantısı gereklidir. Eğer hedef kişinin sürekli interneti olmazsa takibin gerçekleşmesi de mümkün olmayacaktır. Bazı firmalar her ne kadar kesintisiz takip garantisi verip satış yapmaya çalışsa da işin gerçeği tercih edilen Casus Yazılım Programı kullanılan cihazla uyumlu ve internet erişimine sahip olmalıdır. Ancak bu sayede takip işlemi gerçekleşebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir