Telefonda Kimle Konuştuğunu Öğrenme

Sürekli yenilenen teknoloji sayesinde işlerimizi kolaylıkla halletmeye başladık. Artık dijital cihazlar bizim yerimize hesap yapıyor, güvercin yerine mesajlarımızı daha hızlı bir şekilde gönderebiliyoruz. Ve alışık olmadığımız bir hız da her şey yenileniyor. Aklımıza gelebilecek bir çok şeyi telefon üzerinden halledebiliyoruz. İlk icat edildiğinde ne işe yarayabilir ki denilen telefon artık bizim için hayatımızın ayrılmaz parçası haline geldi. Sevdiklerimizle nerede olurlarsa olsunlar, aramızda ne kadar mesafe olursa olsun rahatlıkla tek bir tuşla görüşebilme imkanına sahibiz. İşlerimizi telefonda görüşerek hallediyoruz. Ne kadar uzakta olursak olalım, bayram veya özel günlerimizde telefon üzerinden görüşmekte artık bizim için yeterli gelebiliyor.

Telefonda Kimle Konuştuğunu Öğrenme Yöntemleri

Graham Bell icat ettiği telefon üzerinden oyun oynandığını görseydi ne söylerdi acaba? Yüksek ihtimalle bunun bir telefon olduğuna inanması zor olurdu. Eski zamanlarda masanın üzerinde olan telefonlar artık cebimizde bizimle birlikte dolaşabiliyor. Onunla mesajlaşıyor, onunla görüşmelerimizi yapıyor hatta onunla alışveriş bile yapabiliyoruz. Tek bir tuşla dünyanın bir ucundaki insanla iletişim kurabiliyoruz. Sosyal ağlar sayesinde insanlarla anlık olarak neler yaptığımızı paylaşabiliyoruz.

Hayatımızı kolaylaştıran telefon bazı konularda da bizim için dezavantaj. Mahremiyet dediğimiz şey artık biraz daha geniş alanlara yayılmış durumda. İster istemez mahrem dediğimiz şeyleri diğer bir kişiyle paylaşabiliyoruz. Özel hayatımızın alanı iyice küçülmüş durumda. Bizim gibi akıllı telefonlara sahip olan çocuklarımız kullanılması hoş olmayan uygulamalarla yollarını şaşırabiliyorlar. Telefon sapığı dediğimiz kişiler rastgele bir numara çevirerek beklenmedik zamanlar da sizi rahatsız edebiliyor. Daha fazla elde etmek istediğimiz bilgilere daha rahat ulaşabiliyoruz. Özellikle ergenlik döneminde olan çocuklarımız bize karşı tavır aldıklarından daha cesur hareketler sergileyebiliyorlar. Bu durum bizim aleyhimize işleyebiliyor. Çocuğumuz için daha iyi bir hayat planlaması yaparken ipin ucunu kaçırabiliyor, imkanlarını artırdığımızda sonuçları da ağır olabiliyor.

Telefonda Kimle Konuştuğunu Öğrenme
Telefonda Kimle Konuştuğunu Öğrenme

Yeni üretilen yazılımlar sayesinde başkasının telefon rehberine ulaşmanız gibi bir durum söz konusu. en Hatta daha fazlasını bile yapabiliyorsunuz. Bunun için satın alacağınız uygulama size başka olanaklar da sunuyor. Takip ettiğiniz kişinin telefonunu nerede olursa olsun bulunduğu ortamı dinleyebiliyorsunuz.  Kullandığınız telefon takip programı sayesinde whatsapp’ta kiminle konuştuğunu öğrenebiliyorsunuz. Bu da sizin bir çok konuda çocuğunuz için daha sağlıklı adımlar atmanıza yardımcı oluyor. Dilerseniz facebookta kiminle konuştuğu hakkında bilgi edinme imkanınız var.  Sadece bunlarla sınırlı değil. Daha ileri giderek tüm mesajlaşma uygulamalarını da takip edebilirsiniz.

Örneğin sevgilinizin size verdiği kaçamak cevaplar aklınıza soru işaretleri getiriyorsa bu uygulamayı kullanarak telefonunu takip edebilirsiniz. Bu telefon takip programı tabii ki bedava değil, ama fiyatları diğer uygulamalara göre gayet cazip. Sevgiliniz telefonunu takip ederek sizi aldatıp aldatmadığını öğrenebilir, hayatınızda daha doğru kararlar verebilirsiniz. Kim bilir? Böyle bir durumun söz konusu olması sizin için daha hayırlıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir